O blogu
webMASTAH.pl to blog skupiający się na tematach szeroko pojętego webdevu czyli zaczynając od technik backendowych (PHP, Linux, serwery), przez techniki frontendowe (HTML, CSS, JavaScript), a kończąc na internetowym marketingu (pozycjonowanie, optymalizacja, content marketing, growth hacking).
Historia
Blog powstał w sierpniu 2013 r. i pierwotnie w zamierzeniu miał być miejscem zbierającym artykuły wielu programistów; miejscem, w którym każdy może się wypowiedzieć, bez potrzeby zakładania własnego bloga; czymś bardziej społecznościowym niż osobistym. Początek był bardzo obiecujący ale szybko okazało się, że „gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść” 😉 i blog powoli zaczął cichnąć, od czasu do czasu odświeżany pojedynczymi artykułami. Pod koniec 2016 r. zdecydowałem, że reanimuję bloga już w bardziej osobistej formie choć oczywiście w dalszym ciągu pozostaje otwarty na artykuły gościnne bo bardzo lubię i bardzo mnie cieszy jak inni programiści mogą przedstawić swój punkt widzenia.
webmastah.CAMP
Warto dodać, że w 2014 r. udało się nam zorganizować webmastah.CAMP czyli spotkanie osób z branży webdev (tutaj agenda tego spotkania), które zgromadziło ~150 uczestników.
webmastah.PODCAST
Innym wartym odnotowania faktem jest powstanie, także w 2014 r., podcastu. Audycja pomimo początkowych problemów z jakością dźwięku została dobrze odebrana, tym bardziej wielka szkoda, że kolegom autorom nie udało się jej kontynuować. Mam nadzieję, że również i podcast uda się reanimować.
webmastah.WEEKLY
To cotygodniowy newsletter (blisko 2000 subskrybentów) zbierający treści z branży webdev z mijających tygodni. Dużo linków, dużo ciekawych treści. Zapraszam do zapisania się i do sprawdzenia archiwum dotychczasowych wydań newslettera.
15 najpopularniejszych artykułów
W kolejności od najbardziej czytanych, od sierpnia 2013 do stycznia 2017 roku.
- Jak wykorzystałem Stack Overflow i GitHub, żeby dostać wymarzoną pracę przed 19 urodzinami bez studiów
- Prosty efekt parallax
- Jak programować obiektowo? cz.1 – wstęp
- 10 najlepszych frameworków CSS
- Wysuwany widget na stronę
- Modal, czyli wyskakujące okienko dla każdego
- Efekty CSS: podpisy obrazków (bez użycia JS)
- Testy jednostkowe z PHPUnit oraz Mockery
- 10 rzeczy które uczynią cię gorszym programistą
- Rzucił wszystko i wyjechał startupować z Tajlandii: zaczęliśmy od kupna biletów w jedną stronę
- 15 webfontów, które musisz znać
- Jak uczyć się PHP?