fb pixel

10 Podcastów dla programistów

|

Poprzednim razem pisałem o podcastach związanych głównie z PHP. Jest ich po prostu dużo. Dzisiaj bardziej ogólnie. Zebrałem kilka podcastów dla programistów, webdeveloperów czy adminów. Na początek trochę po polsku.

Devtalk.pl

Chyba w tej chwili najbardziej popularny polski podcast ogólnoprogramistyczny prowadzony przez Macieja Aniserowicza. Jak na ponad 2 lata nagrywania to mamy bardzo dużo materiału do przesłuchania, chyba z wszystkich możliwych dziedzin związanych mniej lub bardziej z programowaniem. Niezwykle regularny.

DevTalk

DevReview

Stosunkowo młody podcast (w momencie pisania tekstu 9 odcinków), niestety mocno nieregularny. Podobnie jak Devtalk tematyka jest dosyć ogólna i bazuje na wywiadach z zapraszanymi gośćmi.

DevReview

Just4Fun

Podcast technologiczny ze świata JavaScript i ogólnie frontendu. Niestety bardzo nieregularnie, z dużymi przerwami, 13 odcinków przez dwa lata. M.in. o standardach ECMAScript, Angular 2, React, gamedev, Ember czy TypeScript.

Just4Fun

Ostra Piła

Najnowsza pozycja w tym zestawieniu aczkolwiek jak na razie stosunkowo regularna. 3 miesiące i już 10 odcinków, a w nich m.in. o wrocnecie, karierze, wystąpieniach publicznych, liderach czy awansie. Jak widać podcast porusza tematy ogólne związane z pracą developera.

Ostra Piła

DevelopersHangout

Rozmowy dwóch prowadzących na wszelkie tematy developerskie i bieżące wydarzenia. Testy, etyka, NoSQL, narzędzia, pair programming, mikroserwisy itp.

DevelopersHangout

Full Stack Radio

Podcast dla developerów zainteresowanych tworzeniem dobrego oprogramowania. Od designu, poprzez user experience, kończąc na testach jednostkowych czy administracją systemami. A to wszystko okraszone szczyptą tematów okołomarketingowych związanych z prowadzeniem takich projektów.

Full Stack Radio

North Meets South Web Podcast

Docker, Rancher, cloud, infrastruktura, ale także PHP, WordPress, CSS, JS itp. Szeroka tematyka aczkolwiek na ogół dyskusja na poziomie konkretnych rozwiązań, produktów, narzędzi.

North Meets South Web Podcast

Syscast

Podcast skierowany do adminów i devopów. Rozmowy o Linuksie, open-source, webdevie. W tematach m.in. Docker, Vault, Curl, Ansible, Kubernetes. Niestety sporadycznie i nieregularnie.

Syscast

That Podcast with Beau and Dave

Luźne rozmowy dwóch programistów nie tylko o programowaniu. Trochę o PHP, prowadzeniu biznesu, JS czy… filmach. Tak, offtopic tutaj jest dosyć częsty 😉

That Podcast with Beau and Dave

webmastah.podcast

Niestety w poprzednim wydaniu podcast zanotował tylko dwa odcinki i przestał się ukazywać. Nie wspominałbym o nim tutaj gdyby nie to, że trwają usilne prace nad tym aby przywrócić go do życia. Dlatego jak tylko subskrybujesz coś z powyższych podcastów to warto zasubskrybować i ten bo może za jakiś czas czeka Cię miła niespodzianka 😉

webmastah.podcast
Dodaj na LinkedIn
Mirosław Okoński
Przede wszystkim admin, potem webdeveloper choć kiedyś było odwrotnie. Obecnie Full Stack Engineer, CTO i System Architect. Po godzinach fan dobrych seriali, których nigdy nie ma czasu obejrzeć. Kawożłop. Miłośnik piwa i Metaxy. W czasie pomiędzy kontuzjami biega.