DrupalCamp Wrocław 2014

sobota, 17 maja 2014, Wrocław

Już po raz trzeci zapraszamy do Wrocławia na konferencję DrupalCamp. Inicjatywa ta organizowana jest z myślą o polskiej społeczności zainteresowanej platformą Drupal – zarówno programistów, jak i studentów czy przedsiębiorców.

Celem dwudniowej konferencji jest wymiana doświadczeń miedzy specjalistami i mniej doświadczonymi użytkownikami, jest to także doskonałe miejsce na promocje firm, związanych z CMS Drupal (aktywny udział w konferencji zapowiedziało wielu polskich specjalistów tego systemu zarządzania treścią).

Głównym powodem konferencji jest rosnąca popularność CMS Drupal w Polsce, o czym świadczy fakt, że w minionym roku na rynku wydawniczym pojawiło się aż 6 książek poświęconych tylko obsłudze tego systemu zarządzania treścią. Fakt ciągłego wzrostu społeczności programistów i użytkowników widać także po ilości nowo powstałych portali poświęconych wyłącznie CMS Drupal, serii spotkań społeczności w całym kraju, a także dużej ilości ofert o stworzenie aplikacji właśnie w tej technologii.

Drupal to system zarządzania treścią (ang. Content Management System – CMS) na stronach internetowych. Podczas konferencji we Wrocławiu specjaliści będą prowadzić wykłady i odpowiadać na pytania uczestników. Konferencja co rok przyciąga większą liczbę miłośników Drupala. Ostatnia zgromadziła ok. 150 uczestników, w tym kilkudziesięciu z różnych państw Europy. Zainteresowanie z roku na rok rośnie, więc podczas DrupaCamp 2014 przygotowujemy się na przyjęcie ponad 200 osób. Swój udział już zapowiedziało wielu specjalistów z kraju i zagranicy. Planowanych jest ok. 20 sesji, w tym część po angielsku. Plan konferencji oraz informacje o prelegentach wkrótce!

Wszyscy zainteresowani wygłoszeniem prelekcji na wybrany przez siebie temat mogą zgłosić swoją propozycję na stronie www.drupalcampwroclaw.pl

Konferencje organizuje Akademickie Stowarzyszenie Informatyczne i pasjonaci Drupala. Zapraszamy 17 i 18 maja 2014 roku do Auli Politechniki Wrocławskiej (ul. Wybrzeże Wyspiańskiego 27). Wstęp bezpłatny!