WordPress i ograniczanie ilości wersji wpisów

2 komentarze

Wersja 3.6 WordPressa przyniosła nam kilka ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest wygodniejsze, bardziej przejrzyste przeglądanie historii zmian. Jest to naprawdę wygodne – przetestowałem. Tyle, że z mojego doświadczenia wynika, iż trzymanie więcej niż 5. wersji każdego wpisu nie ma większego sensu. No bo i po co? Z tych starszych wersji najczęściej się nie korzysta.

Zapisz szkic i baza puchnie

Za każdym razem kiedy naciskasz „Zapisz szkic” gdzieś na świecie płacze mała panda w bazie pojawia się nowa pozycja. Każde naciśnięcie to kolejna zapisana wersja. Całe szczęście można to ograniczyć, a nawet wyłączyć.

Ograniczmy ilość wersji

Potrzebny jest nam plik wp-config.php i nasz ulubiony edytor. Do wspomnianego już pliku wp-config.php nad linią (co bardzo ważne/* To wszystko, zakończ edycję w tym miejscu! Miłego blogowania! */ dodajemy jedną z poniższych linijek:

Przy czym jeśli chcemy, żeby zapisywane były wszystkie wersje wpisów, nie trzeba niczego dodawać. Zapisywanie wszystkich wersji jest domyślne.

Druga opcja powoduje, że zapisuje się nam tylko jedna wersja wpisu. Trzecia, w tym wypadku 5 wersji + 1 dla funkcji automatycznego zapisu.

Ciekawostki

Jeśli zdecydujemy się dodać jedną z powyższych linijek na końcu pliku wp-config.php całość prawdopodobnie nie zadziała. Dodawany kod nie musi być co prawda przed /* To wszystko, zakończ edycję w tym miejscu! Miłego blogowania! */, ale musi być przed:

Jeśli będzie po – nie zadziała. 🙂

Należy liczyć się także z tym, że ograniczając liczbę wpisów przy ponownej edycji danego wpisu, nadmiarowe wersje zostaną usunięte. Ale o to przecież chodziło.

2 komentarze

Inne wpisy

Send this to a friend
webmastah.weekly
Cotygodniowa porcja linków ze świata WEBDEV BEZ spamu, TYLKO samo mięcho!
Zobacz poprzednie wydania. Dołącz do 2 tysięcy webdeveloperów!
HTML, CSS, JS, PHP, SQL, CLOUD, LINUX