webmastah.weekly czyli cotygodniowa gruba porcja linków ze świata webdev

3 komentarze

Długo to trwało ale w końcu się udało: ruszyła wysyłka cotygodniowego newslettera napakowanego grubą porcją linków do treści ze świata webdev. Idealna lektura do porannej kawy 😉 Nie czekaj – ZAPISZ SIĘ!

Na Waszą prośbę

Przypomnijmy jak to wyglądało do tej pory: pod serwis mieliśmy podpiętego FeedBurnera, który po prostu wysyłał maila z zajawką nowego tekstu na następny dzień po publikacji. Email wychodził w każdym wypadku (konkretne artykuły jak i zwykłe newsy) i zawierał tylko jednego linka (no chyba, że wyjątkowo w jeden dzień pojawiło się więcej treści). Nie zdało to egzaminu. Narzekaliście i wcale nas to nie dziwi.

Dostaliśmy wiele emaili w tej sprawie, rozmawialiśmy też z Wami na ten temat na różnych imprezach branżowych. Wniosek był jasny: chcecie aby newsletter wysyłać co tydzień i rozszerzyć go o zewnętrzne treści, tym bardziej, że jak argumentowaliście, i tak sporo ich publikujemy na naszych „socialach” (Facebook, G+ i Twitter), a nie sposób tego śledzić dzień w dzień. Wstyd przyznać, że rozmawialiśmy już o tym z Wami choćby na poprzednim (2014) PHPconie. Trochę to trwało ale wreszcie udało się to odpalić. Pierwsze wydanie webMASTAH.weekly zostało rozesłane w zeszłym tygodniu, a kolejne poleci za kilkanaście godzin – zapisz się teraz, jeszcze zdążysz 😉

Zapisz się do newslettera
weekly_newsletter

Dlaczego dostałem tego maila?

Kwestia zapisów i spamu jest dla nas niezwykle ważna dlatego kilka słów wyjaśnienia w tej sprawie. Do tej pory emaile mieliśmy w 3 bazach: wcześniej omawiana baza newlettera (zapisy z Feedburnera), baza użytkowników naszego forum (tylko zaznaczona opcja „wysyłaj mi mailing”) oraz najnowsza przygotowana już pod ten newsletter. Chcąc uprościć sobie sprawę w zgłaszaniu tej bazy do GIODO połączyliśmy to w jedno, tak jak powinno być docelowo. Przy okazji jest to świetna okazja aby listę wyczyścić z nieaktualnych maili bądź też z osób, które nie są już zainteresowane tym newsletterem. Na dole każdego maila jest link do usunięcia adresu z bazy danych i w każdym momencie można się wypisać.

3 komentarze

Inne wpisy

Send this to a friend
webmastah.weekly
Cotygodniowa porcja linków ze świata WEBDEV BEZ spamu, TYLKO samo mięcho!
Zobacz poprzednie wydania. Dołącz do 2 tysięcy webdeveloperów!
HTML, CSS, JS, PHP, SQL, CLOUD, LINUX