Warsztaty Rails Girls Silesia – rejestracja trwa do 14 września

0 comment

Rails Girls Silesia to darmowe warsztaty z tworzenia Internetu. Skierowane są one przede wszystkim do kobiet, ale każdy może wziąć w nich udział. Ich celem jest przełamanie barier i pokazanie, że programowanie (tworzenie stron i aplikacji internetowych) jest dostępne dla każdego.

Inicjatywa Rails Girls jest propagowana w wielu miastach na świecie. Zorganizowano już ponad 200 takich warsztatów (railsgirls.com). W tym roku w Polsce odbyły się już edycje w Warszawie, w Krakowie, we Wrocławiu, w Łodzi i w Szczecinie, za tydzień w Poznaniu. W dniach 4-5 października odbędzie się pierwsza edycja na Śląsku, w Gliwicach.

Podczas warsztatów uczestniczki będą miały możliwość poznania od podstaw projektowania i tworzenia aplikacji internetowych. Dowiedzą się jakie języki programowania są wykorzystywane w tworzeniu takich projektów oraz jakich narzędzi używają programiści podczas swojej pracy. Każda z uczestniczek stworzy swój własny projekt, a także będzie mieć możliwość porozmawiania z doświadczonymi programistami. Będą oni dostępni zarówno podczas warsztatów jak i po nich.

Warsztaty Rails Girls Silesia organizujemy jako nieformalna grupa, bez osobowości prawnej, w ramach naszego wolnego czasu. Wielokrotnie uczestniczyliśmy w Rails Girls jako mentorzy. Uważamy, że jest to dobra inicjatywa wspierająca kobiety. Zdajemy sobie sprawę jak cenna jest obecność kobiet w zespołach. Dlatego też chcemy pokazać świat komputerów w łatwy i przystępny sposób. W warunkach, w których uczestniczki będą się czuły dobrze.

Aby wziąć udział w warsztatach nie jest potrzebna specjalistyczna wiedza, tylko chęć poznania nowych technologii. Należy zarejestrować się na stronie Rails Girls Silesia. Zapisy trwają do 14 września. Kandydatki muszą odpowiedzieć na pytania dotyczące motywacji i chęci wykorzystania wiedzy po warsztatach. To są główne kryteria przyjęcia na warsztaty. Zależy nam, aby w warsztatach wzięły udział osoby, które zamierzają w przyszłości wykorzystywać i dalej rozwijać zdobytą wiedzę. Naszym celem nie jest zrobienie z uczestniczek programistek. Chcielibyśmy, żeby kobiety nie bały się nowych technologii i wiedziały, że nie tylko mogą z nich korzystać, ale również tworzyć. Niezależnie od tego czy będą wykorzystywać zdobyte umiejętności na dużą skalę czy tylko dla własnych potrzeb. Jeżeli uda nam się zainspirować do działania i rozwoju to osiągniemy swój cel.

Całe przedsięwzięcie jest finansowane ze środków uzyskanych od sponsorów. To dzięki takim firmom jak Fractal Soft czy The Software House taka inicjatywa może mieć miejsce.

Więcej informacji można znaleźć na stronie railsgirls.com

0 comment

Inne wpisy

Send this to a friend
webmastah.weekly
Cotygodniowa porcja linków ze świata WEBDEV BEZ spamu, TYLKO samo mięcho!
Zobacz poprzednie wydania. Dołącz do 2 tysięcy webdeveloperów!
HTML, CSS, JS, PHP, SQL, CLOUD, LINUX