Tydzień programowania CodeWeek in STARTER 2014

0 comment

Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER zaprasza w dniach 10-19 października 2014 r. na tydzień wspólnej nauki kodowania. Specjalnym gościem, który poprowadzi prelekcje w trakcie wydarzenia będzie Marek Cieśla, twórca popularnego odtwarzacza AllPlayer oraz współtwórca startupu Sher.ly, którego Sherly Box zebrał na Kickstarterze 150 tys. dolarów!

Dla kogo jest Code Week in STARTER? Dla każdego kto posiada komputer i chciałby nauczyć się kodowania. Program został podzielony na dwie części. Pierwsza z nich – Open, jest skierowana do młodzieży i dorosłych i koncentruje się na przekazaniu specjalistycznej wiedzy z zakresu IT, a druga – Play, koncentruje się bardziej na zabawie i jest kierowana do młodszych uczestników oraz ich rodziców.

– STARTER już od dawna kibicuje takim projektom jak m.in. Mistrzowie Kodowania i zachęca do programowania także najmłodszych. Widzimy jak ważną rolę odgrywa w dzisiejszym świecie ta umiejętność i staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom, jakie stawia nam wymagający rynek. To naprawdę nie jest trudne, a wielce pożyteczne i inspirujące! – zapewnia Kinga Kuczyńska z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Aby wziąć udział w warsztatach podczas CodeWeek in STARTER nie trzeba mieć doświadczenia w programowaniu. Należy jedynie zarejestrować się na stronie codeweek.inkubatorstarter.pl. Udział jest bezpłatny, wymagana jest jednak kaucja zwrotna w kwocie 50 zł.

– CodeWeek in STARTER to wyjątkowa okazja, aby popracować z przedstawicielami tak znanych firm jak: Netguru, Estimote, Movade, Volanto, CloudExpert czy VIWA Entertainment. Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli nauczyć się kodowania w Ruby on Rails a także poznać możliwości PHP. Będziemy poznawać różnice pomiędzy Androidem, iOS oraz Windows Phone, a także programować hardware, dzięki tak niezwykłym urządzeniom jak i iBeacony, Raspberry Pi oraz Arduino. W praktyce przekonamy się także jak działają drukarki 3D – mówi Marcin Młyński z gdańskiego STARTERA.

Jeśli chcesz nabyć jedną z najbardziej pożądanych w ostatnich czasach umiejętności jaką jest kodowanie, a także dowiedzieć się na czym polegają najbardziej innowacyjne i futurystyczne technologie, nie czekaj. Zapisy już trwają!

Code Week to europejska inicjatywa promująca naukę kodowania, w którą może zaangażować się każdy, bez względu na stopień zaawansowania swoich umiejętności programistycznych. Code Week to tydzień warsztatów i spotkań z przedstawicielami firm branży informatycznej i nowych technologii. W 2013 roku w ramach Code Week odbyło się 300 różnych wydarzeń i 67 innych mniejszych inicjatyw, udział wzięło 26 państw z całej Europy i łącznie ponad 10 000 uczestników.

0 comment

Inne wpisy

Send this to a friend
webmastah.weekly
Cotygodniowa porcja linków ze świata WEBDEV BEZ spamu, TYLKO samo mięcho!
Zobacz poprzednie wydania. Dołącz do 2 tysięcy webdeveloperów!
HTML, CSS, JS, PHP, SQL, CLOUD, LINUX