To już za tydzień: pierwszy hackaton Koduj dla Polski!

0 comment

Miesiąc temu Fundacja ePaństwo uruchomiła inicjatywę „Koduj dla Polski”, czyli szereg spotkań programistów kodujących na rzecz społeczności lokalnych. W ciągu ostatnich czterech tygodni zgłosiło się ponad 400 osób z całej Polski, powstało 12 Brygad w 12 miastach i zgłosiło się pięć urzędów do współpracy. Dokładnie za tydzień wszyscy uczestnicy spotkają się w Krakowie. Zostały ostatnie miejsca. Pierwsze ogólnopolskie spotkanie, współorganizowane z krakowską inicjatywą Otwarta Małopolska odbędzie się zaraz po konferencji TEDxKrakow, 25 października w Starej Zajezdni na krakowskim Kazimierzu. Start o godzinie 19.30.

Powstało specjalne, otwarte forum, gdzie zachęcamy wszystkich do dzielenia się pomysłami. Zaprosiliśmy do udziału też inne organizacje pozarządowe, które mogą zgłaszać tam swoje potrzeby.

Co będziemy robić?

Programiści-patrioci zjeżdżają z całej Polski, aby pisać aplikacje, uwalniać dane, tworzyć wizualizacje i publikować analizy wykorzystujące publiczne dane aby wspierać i zachęcać administrację na poziomie lokalnym, regionalnym i centralnym do wdrażania idei i zasad otwartych danych.

Bo właśnie celem Koduj dla Polski jest zaangażowanie innowacyjnego potencjału młodych deweloperów do stworzenia nowych rozwiązań służących w codziennych wyzwaniach w interakcji między obywatelami i władzą oraz do tworzenia aplikacji dla nowoczesnych usług publicznych.

Spotkanie otworzy Catherine Bracy, współtwórczyni Technology for Obama (T4O) i szefowa programu międzynarodowego Code for America. Opowie o konkretnych aplikacjach, które udało się stworzyć we współpracy z organami rządowymi USA.

Zapraszamy do rejestracji

Agenda

Piątek
19:30 – 20:00 rejestracja
20:00 – 20:15 start – Co to jest Koduj dla Polski i co będziemy robić przez najbliższe 24 godziny
20:15 – 20:30 Catherine Bracy – Co koduje Ameryka w ramach Code for America
20:30 – 20:45 Przedstawiciele władz Krakowa – Jak pomóc kodować mogą urzędy?
20:45 – 21:00 Czego szukamy – pomysły od nas i prezentacja danych, którymi dysponujemy (odsyłamy na http://forum.kodujdlapolski.pl )
21:00 – 21:30 Prezentacje pomysłów (1 minutowe wystąpienia)
21:30 – 22.00 Pizza i tworzenie grup
22.00 Kodujemy

Sobota
10.00 Śniadanie
10.00 – 14.00 Kodujemy dalej
14:00 – 15.00 Obiad
15:00 – 16:00 Przygotowanie do prezentacji rezultatów
16:00 – 17.00 Prezentacje / każdy po 1 minucie
17:00Next steps, czyli co dalej?
18:00Afterparty

Fundacja ePaństwo jest jedną z najważniejszych organizacji działających na rzecz otwartej i przejrzystej władzy oraz zaangażowania obywatelskiego. Od trzech lat tworzy portal Sejmometr.pl, który informuje o pracy posłów i Sejmu i jest odwiedzany przez ponad 100 tysięcy osób miesięcznie.

Otwarta Małopolska jest oddolną inicjatywą inicjowaną przez TEDxKraków, w której ludzie z różnych branż, pasjonaci rozwiązań open-source, stawiają przed sobą wspólne cele związane z tematyką otwartych danych i w wolnym czasie dążą do ich realizacji. Otwarta Małopolska promuje idee otwartych danych wśród urzędników, programistów oraz przedsiębiorców. Grupa stanowi łącznik między instytucjami państwowymi a deweloperami i startupami, informuje o dostępnych zbiorach danych i zabiega o otwarcie kolejnych, organizuje prezentacje, warsztaty i hackathony, a także stara się wypracować dobre praktyki w zakresie udostępniania i wykorzystywania otwartych danych.

0 comment

Inne wpisy

Send this to a friend
webmastah.weekly
Cotygodniowa porcja linków ze świata WEBDEV BEZ spamu, TYLKO samo mięcho!
Zobacz poprzednie wydania. Dołącz do 2 tysięcy webdeveloperów!
HTML, CSS, JS, PHP, SQL, CLOUD, LINUX