SymfonyCon 2013 już za kilka dni!

0 comment

Pierwsza edycja międzynarodowej Konferencji SymfonyCon – nowych dorocznych międzynarodowych spotkań społeczności użytkowników frameworku Symfony – odbędzie się w Warszawie, w dniach od 10 do 14 grudnia 2013 r.

Zgodnie z zapowiedzią złożoną z początkiem roku podczas francuskiej, krajowej konferencji w Paryżu SymfonyLive Paris 2013, firma SensioLabs, twórca oprogramowania Symfony, zamyka ten bogaty w wydarzenia rok pierwszą edycją międzynarodowej konferencji SymfonyCon, która odbędzie się w Warszawie. Ta nowa, doroczna impreza ma być uzupełnieniem imprez krajowych, zorganizowanych w tym roku w Paryżu, Londynie, Portland i Berlinie, i ich ukoronowaniem w postaci konferencji, podczas której międzynarodowa społeczność mogłyby każdego roku spotykać się w Europie.

Zapowiada się, że ta pierwsza edycja odniesie sukces, konferencja ma już bowiem komplet uczestników (organizatorzy spodziewają się ponad 500 osób).

Pięć dni pod znakiem Symfony

Konferencje, szkolenia, certyfikacja z zakresu Symfony, wszystkie te elementy, decydujące już od pięciu lat o sukcesie imprez krajowych, pozostają w niezmienionej formie. Imprezy SymfonyLive, od początku istnienia, niezależnie od kraju i języka, umożliwiają rozwój i zacieśnienie współpracy w zakresie frameworku Symfony, sprzyjając przy tym wymianie myśli i doświadczeń między członkami światowej społeczności PHP i Open Source.

Na pierwszą, warszawską edycję SymfonyCon złożą się:

  • dwa dni szkolenia (10 i 11 grudnia),
  • dwa dni konferencji (12 i 13 grudnia), obejmującej między innymi takie wystąpienia, jak:
  • Symfony2 Forms: Past, Present, Future, które zaprezentuje Bernhard Schussek
  • Cool like Frontend Developer: Grunt, RequireJS, Bower and other Tools, które przedstawi Ryan Weaver
  • Symfony components in the wild – wystąpienie Jakuba Zalasa
  • i oczywiście, inauguracyjne wystąpienie, w którym zgodnie z dotychczasową tradycją, Fabien Potencier, twórca frameworku i Dyrektor Generalny firmy SensioLabs, przedstawi myśl przewodnią imprezy,
  • Hacking day (14 grudnia)
  • Sesja certyfikacyjna z zakresu Symfony, umożliwiająca twórcom oprogramowania weryfikację ich doświadczeń oraz wykazanie się praktycznymi umiejętnościami w dziedzinie zastosowań Symfony.

Nie zabraknie też takich punktów programu jak rozgrywki Jeopardy i sesje lightning talks.

Konferencja ta uhonoruje również środowisko Symfony podczas ceremonii wręczenia nagród dla najbardziej zaangażowanych członków społeczności (za największy wkład w tworzenie bibliotek dokumentów, kodowanie, dla najlepszego blogera i in.) i dla twórców najlepszych stron internetowych opracowanych w środowisku Symfony, w różnych kategoriach (B2C, B2B, e-commerce, Open-Source…).

Bliższe informacje dostępne są na stronie internetowej: warsaw2013.symfony.com

(informacja prasowa)

0 comment

Inne wpisy

Send this to a friend
webmastah.weekly
Cotygodniowa porcja linków ze świata WEBDEV BEZ spamu, TYLKO samo mięcho!
Zobacz poprzednie wydania. Dołącz do 2 tysięcy webdeveloperów!
HTML, CSS, JS, PHP, SQL, CLOUD, LINUX