Polski PyCon w jubileuszowym 10-tym wydaniu

1 comment

W tym roku kolejny raz odbędzie się konferencja PyCon PL. Jest to już dziesiąta, jubileuszowa edycja konferencji, przyciągającej od wielu lat wszelkiej maści entuzjastów języka Python zarówno w naszym kraju, a z każdym rokiem coraz większą liczbę gości z różnych zakątków świata.

I tak jak w ubiegłych latach konferencja jest skierowana do wszystkich zainteresowanych nowinkami ze świata Pythona, a także zdobyciem nowej wiedzy i dyskusjami o Pythonie w miłym gronie.

Miejscem tegorocznej edycji jest Hotel Ossa Congress & Spa. Uczestnicy z ostatnich lat świetnie znają to miejsce i poczują się jak w domu, a nowe osoby nie będą zawiedzione standardem jakim odznacza się te miejsce. To wszystko sprawi że uczestnicy będą mogli w spokoju korzystać z tego co organizatorzy przygotowali dla nich w tym roku.

Niecierpliwych i nie mogących się doczekać kolejnego PyCona ucieszy wiadomość, że tegoroczna edycja odbędzie się trochę wcześniej niż zwykle. I tak organizatorzy zapraszają wszystkich na konferencję w dniach 17-20 sierpnia 2017. Jest to końcówka wakacji, więc pamiętajcie o tym terminie tworząc plany wakacyjne – oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby spędzić je z Pythonem!

Ale w tym roku zmian i nowości jest więcej. Jedną z nich jest specjalna dedykowana ścieżka PyData @ PyCon PL poświęcona w całości tematyce Data Science. Jest to efekt nawiązania współpracy konferencji z organizacją NumFocus, która promuje wykorzystanie oprogramowania open source do zastosowań naukowych. Dodatkowo ścieżka ta będzie w całości w języku angielskim, co powinno zaowocować pojawieniem się wielu ciekawych gości z zagranicy i zachęcić zainteresowanych tymi tematami do udziału w konferencji.

Dla osób które chciałby się zaprezentować z własną prelekcją lub z warsztatami trwa Call for Papers. Na wasze zgłoszenia organizatorzy czekają do 31 maja 2017. Ze względu na wspomnianą wcześniej ścieżkę poświęconą Data Science, w tym roku szczególnie mile widziane są zgłoszenia dotyczące uczenia maszynowego, big data, sztucznej inteligencji oraz zagadnień pokrewnych. Pamiętajcie jednak że aby wasze prelekcje trafiły do dedykowanej ścieżki muszą być w języku angielskim.

Choć Python świetnie sprawdza się w tematyce Data Science to jego zastosowania są znacznie szersze i konferencja nie straci swojego charakteru z poprzednich lat z jakiego jest znana. Dlatego organizatorzy czekają również na zgłoszenia od osób które chciałby się podzielić swoją wiedzą zarówno o Pythonie jak i na tematy ogólno programistyczne z których uczestnicy konferencji mogą poszerzyć swoją wiedzę.

Rejestracja

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej konferencji gdzie ruszyła już rejestracja uczestników. Tradycyjnie przewidziane są zniżki w kosztach udziału w konferencji dla osób które zarejestrują się wcześniej, więc zachęcamy aby nie odkładać w czasie decyzji o udziale na tegorocznym PyCon PL.

1 comment

Inne wpisy

Send this to a friend
webmastah.weekly
Cotygodniowa porcja linków ze świata WEBDEV BEZ spamu, TYLKO samo mięcho!
Zobacz poprzednie wydania. Dołącz do 2 tysięcy webdeveloperów!
HTML, CSS, JS, PHP, SQL, CLOUD, LINUX