Podcast #2 – o standardach kodowania i pogoni za doskonałością własnego kodu

8 komentarzy

Udało się, długo oczekiwany drugi odcinek podcastu ujrzał światło dzienne. Tym razem panowie bardzo się rozgadali – całość trwa aż 58 minut.

Wielkie podziękowania dla autorów (Sebastian Malaca, Tomasz „ofca” Żełudziewicz oraz Michał „potfur” Wachowski) za trud włożony w jego powstanie, a jak wiadomo początki są najtrudniejsze.

W drugim odcinku dwa główne tematy:

  • 00:00 – standardy kodowania – czy ułatwiają czy utrudniają nam życie? Czy są w ogóle potrzebne? Czy nie jest to zwyczajny przerost formy nad treścią?
  • 13:10 – „perfekcjonizm” – o dziwnej przypadłości dotykającej developerów czyli pogoni za doskonałością własnego kodu. Czy ma to wpływ na wydajność i jakość kodu? Jaki? Czy jest to dobre czy złe? Kiedy warto powiedzieć sobie „dość”?

Podcastu można słuchać na różne sposoby, do wyboru do koloru: przede wszystkich zachęcam do subskrypcji na iTunes, poniżej macie także playera z całym odcinkiem do przesłuchania na naszej stronie, a tych, którzy tworzą sobie listy do przesłuchania na potem zapraszam na nasz kanał na YouTube.

itunes

8 komentarzy

Inne wpisy

Send this to a friend
webmastah.weekly
Cotygodniowa porcja linków ze świata WEBDEV BEZ spamu, TYLKO samo mięcho!
Zobacz poprzednie wydania. Dołącz do 2 tysięcy webdeveloperów!
HTML, CSS, JS, PHP, SQL, CLOUD, LINUX