fb pixel

PHPconPL 2013 – dzień drugi – relacja [na żywo]

|

Święto polskich PHPowców czyli PHPcon. Dzień drugi. Poniżej nasza relacja na żywo - wpis będzie aktualizowany na bieżąco. Relacja z wczoraj tutaj, a z ostatniego dnia tutaj.

9:52

Zieew. Dzień dobry. Zaczynamy dzień drugi. „O jak boli głowa, o jak pić się chce…”

10:13

Dzisiaj mamy dwie ścieżki prezentacji, nie ma wyjścia trzeba wybrać. Zaczynamy od „Beyond PHP : it’s not (just) about the code!” (Wim Godden). Zgodnie z przewidywaniami prezentacje w języku polskim wybrała przeważająca większość uczestników. Na mniejszej sali nie ma nas więcej jak 50 osób.

10:35

Śniadanie: na bogato 😉 Tak, spieniona kawa smakuje ohydnie ale co tam - niektórzy kończyli debaty tuż przed 6 rano więc dla nich jak znalazł.

10:36

Wczoraj przekonywano nas, że w następnym projekcie powinniśmy użyć Drupala. Dzisiaj Wim Godden udowadnia, że niekoniecznie 😉

10:46

W tym samym czasie na drugiej sali Przemysław „eRIZ” Pawliczuk prezentuje temat „Komunikacja czasu rzeczywistego w PHP - czyli co z tymi WebSocketami” (tutaj konspekt).

11:11

Czas na kolejną prezkę. Zostaliśmy w sali z prezentacjami gości zagranicznych. Teraz Konstantin Kudryashov przedstawia „Moving Away from Legacy code with BDD”. Bardzo ciekawe, momentami zabawne 😉

11:24

Słuchacze z mniejszej sali (zagramanicznej) 😉

13:22

Kolejna prezentacja to „Aplikacje internetowe w chmurze obliczeniowej” Piotra Bubacza. Podobno było nudne choć z początku zabawne. Nie wiemy, rozwiązania Microsoftowe nas nie bardzo interesują więc wykorzystaliśmy okazję aby pójść czarnym szlakiem w kierunku na Klimczok. Super pogoda, piękne widoki, a po drodze jakieś muzeum staroci 😉

13:36

XSolvi na swoim stoisku mieli trochę makulatury nt. SOLID. Niestety zostali strollowani 😉

14:05

Wreszcie obiad. Horda wygłodniałych programistów nie mogła się już doczekać jedzenia. Kotlet niedobry.

14:47

Przerwa, przerwa i po przerwie. Czas na popołudniowy blok wykładów. „Problemy wielozadaniowości w PHP i próby ich rozwiązania” prezka sponsorska, chyba nie przypadła ludziom do gustu. Wychodzimy. Idziemy poleżeć w tych pięknych okolicznościach przyrody, i tego, niepowtarzalnej.

14:45

Dla wszystkich zmęczonych prezentacją iPresso mamy jeszcze jedną fotkę tych pięknych maszyn. Jak chcecie obejrzeć to mini prywatne muzeum to znajduje się około 10-15 minut pieszo od hotelu, na niebieskim szlaku.

15:02

Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu 😉

15:16

Konferencja pehapowa, to i więcej SOLIDu w okolicy 🙂

17:15

„Dane przestrzenne, czyli jak nauczyć PHP geografii” (Michał Mackiewicz)

17:40

„UA testing with Selenium and PHPUnit (Michelangelo van Dam)

18:02

18:34

„Allowed memory size of X bytes exhausted” (Piotr Pasich)

20:43

21:19

Pamiętajcie, jest zamiana czasu, dzisiaj pijemy o godzinę dłużej 😉

Dodaj na LinkedIn
Mirosław Okoński
Przede wszystkim admin, potem webdeveloper choć kiedyś było odwrotnie. Obecnie Full Stack Engineer, CTO i System Architect. Po godzinach fan dobrych seriali, których nigdy nie ma czasu obejrzeć. Kawożłop. Miłośnik piwa i Metaxy. W czasie pomiędzy kontuzjami biega.