O blogu

by Mirosław Okoński
O blogu

webMASTAH.pl to blog skupiający się na tematach szeroko pojętego webdevu czyli zaczynając od technik backendowych (PHP, Linux, serwery), przez techniki frontendowe (HTML, CSS, JavaScript), a kończąc na internetowym marketingu (pozycjonowanie, optymalizacja, content marketing, growth hacking).

Historia

Blog powstał w sierpniu 2013 r. i pierwotnie w zamierzeniu miał być miejscem zbierającym artykuły wielu programistów; miejscem, w którym każdy może się wypowiedzieć, bez potrzeby zakładania własnego bloga; czymś bardziej społecznościowym niż osobistym. Początek był bardzo obiecujący ale szybko okazało się, że „gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść” 😉 i blog powoli zaczął cichnąć, od czasu do czasu odświeżany pojedynczymi artykułami. Pod koniec 2016 r. zdecydowałem, że reanimuję bloga już w bardziej osobistej formie choć oczywiście w dalszym ciągu pozostaje otwarty na artykuły gościnne bo bardzo lubię i bardzo mnie cieszy jak inni programiści mogą przedstawić swój punkt widzenia.

webmastah.CAMP

Warto dodać, że w 2014 r. udało się nam zorganizować webmastah.CAMP czyli spotkanie osób z branży webdev (tutaj agenda tego spotkania), które zgromadziło ~150 uczestników.

webmastah.PODCAST

Innym wartym odnotowania faktem jest powstanie, także w 2014 r., podcastu. Audycja pomimo początkowych problemów z jakością dźwięku została dobrze odebrana, tym bardziej wielka szkoda, że kolegom autorom nie udało się jej kontynuować. Tutaj archiwalne odcinki: pierwszy i drugi. Mam nadzieję, że również i podcast uda się reanimować.

webmastah.WEEKLY

To cotygodniowy newsletter (blisko 2000 subskrybentów) zbierający treści z branży webdev z mijających tygodni. Dużo linków, dużo ciekawych treści. Zapraszam do zapisania się i do sprawdzenia archiwum dotychczasowych wydań newslettera.

15 najpopularniejszych artykułów

W kolejności od najbardziej czytanych, od sierpnia 2013 do stycznia 2017 roku.

Send this to a friend
webmastah.weekly
Cotygodniowa porcja linków ze świata WEBDEV BEZ spamu, TYLKO samo mięcho!
Zobacz poprzednie wydania. Dołącz do 2 tysięcy webdeveloperów!
HTML, CSS, JS, PHP, SQL, CLOUD, LINUX