MojaTresc.pl: warsztat leniwego kodera

0 comment

MojaTreść (mojatresc.pl) to produkt typu combo, który łączy funkcje webowego kreatora stron internetowych i webowego edytora grafiki. Na pierwszy rzut oka apka przypomina zabawkę dla dzieci: kolory są radosne, brzegi zaokrąglone, do wszystkiego przyczepione są uprzejmie pomocne tooltipy. Niech to nie uśpi naszej czujności. W rzeczywistości MojaTreść daje więcej, niż obiecuje. Chwaliliśmy niedawno różne oszczędzacz czasu z warsztatu leniwego programisty – tu mamy coś dla leniwego kodera.

Najważniejsze funkcje

Jak mówiliśmy, Moja Treść nie odstrasza wielkim i przeładownym UI. Już z bardzo daleka widać, ze wydawcom zależało, żeby aplikacja była prosta i zrozumiała dla każdego bez wyjątku.

Głównym modułem aplikacji jest edytor WYSIWYG z narzędziami do pozycjonowania i stylowania obiektów, bibliotekami zdjęć oraz różnymi ciekawymi ułatwiaczami, jak np. systemem inteligentnego opowiadania kolorów na podstawie tych, które już znalazły się w projekcie.

Użytkownik może stworzyć projekt od podstaw lub edytując któryś z kilkuset szablonów projektów kartek okolicznościowych, plakatów, cover photos do Facebooka oraz witryn internetowych i ich elementów (sidebary, cenniki, bannery reklamowe).

Gdy chodzi o tworzenie tych ostatnich, możliwości MojejTreści są zaskakująco duże. Oprócz wszystkich najważniejszych typów obiektów interaktywnych (włączywszy w to widgety map i mediów społecznościowych, fotogalerie czy slidery rotujący dowolne rodzaje treści) w edytorze dostępne są efekty graficzne i maski dla obrazów, pola tekstowe o nietypowych kształtach i teksty kolumnowe, tabele i gridy z łatwymi w obsłudze funkcjami scalania/dzielenia komórek i wiele, wiele innych.

Eksportowanie projektów

Każdy projekt można opublikować online w domenie mojatresc.pl lub pobrać – bądź to jako .jpg, bądź też jako optymalizowany do druku dokument PDF, albo też wreszcie jako paczkę z kompletną działającą stroną internetową (z zupełnie ładnym kodem, jeśli przymknąć oko na wszechobecne inline’y).

Jest to pierwsza dobra wiadomość dla leniwego kodera: MojaTreść bardzo ułatwić mu pracę, zwłaszcza przy projektach o mniej typowych układach i/lub z różnymi fajerwerkami, których ręczne pisanie nie należy do największych rozkoszy (np. CSS-owe gradienty czy animacje).

Wtyczka do Joomli i WordPressa

Wszystkie funkcje MojejTreści mają również przygotowany przez jej wydawców wtyczki do Joomli i WordPressa. Zainstalowane, pozwalają tworzyć i edytować treści postów (artykułów) i widgetów (modułów) w edytorze MojejTreści.

Dla leniwego kodera wtyczki są czymś jeszcze nawet lepszym niż sam serwis. Zamiast instalować kilka, czy kilkanaście wtyczek, które rozszerzają podstawowy CMS o pojedyncze funkcje, możemy użyć jednej. W odróżnieniu od tamtych, nie wejdzie ona sama z sobą w konflikt i w dodatku można liczyć, że łatwo ogarną, jak się nią posługiwac, także ci najmniej domyślni użytkownicy. To w przypadku systemów zarządzania treścią jest rzeczą nie do przecenienia. Przykładowo wszystkie dobre wordpressowe pluginy do tworzenia tabel przypominają pulpit sterowniczy Liberatora; jeśli chodzi o łatwość obsługi tabele we wtyczce biją je na głowę.

Podsumowanie

Wsród wielu podobnych aplikacji MojaTresc.pl wyróznia się łatwością obsługi i sporymi możliwościami. jesli dodamy do tego bogatą bazę fajnych, ładnych szablonów i wtyczki do CMS-ów, nie mozemy zlekceważyć potęgi mocy ukrytej w tej niepozornej zdawałoby się aplikacji.

MojaTreść jest dostępna pod adresem mojatresc.pl. Korzystanie z aplikacji jest darmowe, z jednym wyjątkiem: Płaci się za eksportowanie i publikowanie projektów online i za stockowe obrazki. Aby odblokować te funkcje, trzeba wykupić abonament lub zacząć używać aplikacji MojaTreść na Facebooku – otrzymuje się wtedy darmową subskrypcję (bez opcji eksportu, ale ze sporym limitem dla danych publikowanych online).

(artykuł sponsorowany)

ig

0 comment

Inne wpisy

Send this to a friend
webmastah.weekly
Cotygodniowa porcja linków ze świata WEBDEV BEZ spamu, TYLKO samo mięcho!
Zobacz poprzednie wydania. Dołącz do 2 tysięcy webdeveloperów!
HTML, CSS, JS, PHP, SQL, CLOUD, LINUX