Mobile App Hackathon w hołdzie środowisku naturalnemu

0 comment

Jest nam niezmiernie miło zaprosić Cię na SmartDevCon Mobile App Hackathon: Twoim zadaniem będzie napisanie prostej aplikacji lub gry, w hołdzie środowisku naturalnemu. Da Ci to szansę na wygranie unikalnych nagród.

Impreza odbędzie się 15 września w godzinach 10:00 – 18:00 w „Bistro w Bibliotece”, ul. Francuska 12, 40-015 Katowice. Udział w Hackathonie jest dostępny dla każdego – nie trzeba być uczestnikiem SmartDevCona. Wstęp jest darmowy. Wymagamy jedynie rejestracji na stronie wydarzenia.

O co dokładnie chodzi?

Twoja aplikacja może być grą opartą na odpowiednim motywie, aplikacją powiązaną ze zużyciem paliwa, systemem kontroli pewnego urządzenia, programem monitorującym zanieczyszczenie powietrza, oraz inną dowolną aplikacją, byle wiążącą się z dbaniem o środowisko.

Dodatkowe punkty przyznane będą za aplikacje kontekstowe: użyj swojej wyobraźni i zbieraj dane z otoczenia – mierz wielkość sygnału, wykorzystaj oświetlenie, dźwięk, położenie, odległości, pole magnetyczne, czy też inne aspekty powiązane ze stanem telefonu i otaczającej go rzeczywistości. Uczyń swoją aplikację inteligentniejszą i pozyskaj punkty. Dodatkowo, podczas finalnej ewaluacji projektów, ważnymi przy werdykcie czynnikami będą przyjazność dla użytkownika, ergonomiczność i użyteczność aplikacji.

Planujemy pewną niespodziankę, by nadać odpowiednie tempo zawodom i uczynić z nich coś w rodzaju wyścigu. Jako że jest to niespodzianka, szczegóły wyjawimy dopiero na miejscu.

Nie masz pomysłu na aplikację? Przyjdź, a polecimy Ci jeden z naszych pomysłów. Masz ich zbyt dużo? Przekaż je nam, a my pomożemy tym, którzy ich nie mają.

Przykładowe tematy

  • Gra w stylu fruit-ninja, gdzie zadaniem jest rozpłatywanie okrutnych fabryk rozsiewających zanieczyszczenia. Uważaj! Nie szlachtuj bezmyślnie, bo potniesz niewinne i cenne drzewa!
  • Wyścigi z widokiem z góry, gdzie celem jest nie czas przejazdu, ale zużycie jak najmniejszej ilości paliwa.
  • Aplikacja kontrolująca zużycie paliwa, używająca GPS do obliczenia średniego spalania, a może nawet sugerująca alternatywne drogi na których to zużycie będzie mniejsze.
  • Drogowy towarzysz, używający akcelerometru i mikrofonu do oszacowania jak ekonomiczny jest Twój styl jazdy, oraz wyświetlający odpowiednie informacje na ten temat. Dobry sposób na zdobycie punktów za interakcję z otoczeniem.
  •  
    Nie przegap tej okazji. Jeżeli jesteś developerem, designerem, artystą, zjaw się 15 września na Hackathonie by powalczyć o swoją nagrodę!

0 comment

Inne wpisy

Send this to a friend

webmastah.weekly
Cotygodniowa porcja linków ze świata WEBDEV BEZ spamu, TYLKO samo mięcho!
Zobacz poprzednie wydania. Dołącz do 2 tysięcy webdeveloperów!
HTML5, CSS3, JS (React, Angular, Ember, Vue), PHP, SQL