meet.js Katowice #1 – pierwsze spotkanie za nami

0 comment

Udało się! Po długim oczekiwaniu ruszyło w Katowicach spotkanie z serii meet.js, a za tą przyjemnoś odpowiedzialni byli: Kamil Gałuszka i Szymon Nowak. Pierwsze spotkanie odbyło się 2.10.2013 r. w pubie Rudy Goblin. Na miejsce stawiło się ponad 50 entuzjastów klepania w JavaScripcie, a spotkanie rozpoczął Kamil opowiadając przy okazji o innych inicjatywach odbywających się w okolicy m.in. opisywanego już u nas HackerSpace Silesia czy też bielskiego MiksturaIT.

Na pierwszy ogień ruszył Piotr Kościelniak z prezentacją nt. AngularJS (kod na GitHubie).

Drugi w kolejności był Kamil Gałuszka z prezentacją „JavaScript – new features in ECMAScript 6”.

Spotkanie zakończył Jakub Elżbieciak opowiadając o „10 things about AMD (that you should know)”.

Z drobnych mankamentów trzeba wymienić brak nagłośnienia, który w połączeniu z szeroką salą i hałasem dobiegającym z salek obok powodował, że dolatywało do nas najwyżej co 5. zdanie (ten problem ma zostać wyeliminowany w następnej edycji).

Po spotkaniu odbyła się najciekawsza część spotkania czyli piwko w kuluarach 😉 Rozmawialiśmy m.in. o frameworku PhalconPHP i tym jak przeprowadza on migracje, czy też o tym jak wygląda śląska scena entuzjastów Ruby on Rails czy innych spotkaniach związanych z frontendem.

meetjskato

Podsumowując: świetna inicjatywa, podziękowania dla organizatorów za trud włożony w przygotowanie pierwszego spotkania, a wszystkich zainteresowanych zapraszam do śledzenia naszego kalendarza imprez w którym na pewno poinformujemy o kolejnym meet.js w Katowicach jak i o innych tego typu spotkaniach w całej Polsce.

ps. łamiąca wiadomość: meetj.js Katowice #2 – 6 listopada br.

0 comment

Inne wpisy

Send this to a friend
webmastah.weekly
Cotygodniowa porcja linków ze świata WEBDEV BEZ spamu, TYLKO samo mięcho!
Zobacz poprzednie wydania. Dołącz do 2 tysięcy webdeveloperów!
HTML, CSS, JS, PHP, SQL, CLOUD, LINUX