Już jest PhpStorm 7.0: PHP 5.5, Vagrant, SSH, wsparcie frameworków i inne

16 komentarzy

Kilka dni temu ukazała się (przez niektórych długo wyczekiwana) siódma wersja popularnego środowiska deweloperskiego PhpStorm. Nowa wersja to przede wszystkim dużo nowych dodatków, ale też i wiele usprawnień w tym co już mieliśmy w poprzednich wersjach.

Siódemka przede wszystkim przynosi takie rzeczy jak:

…i wiele innych. W podlinkowanych wyżej frazach możecie szczegółowo zobaczyć dane zmiany, dodatkowo na stronie producenta są one wyszczególnione.

Moje dwa grosze

Bajery bajerami, a mnie nadal denerwuje to, że przy instalacji nowej głównej wersji (bo mniejsze aktualizacje obsługuje wewnętrzny instalator) trzeba wpisywać klucz licencyjny (olaboga, gdzie ja go posiałem?) czy też często występujący problem z niepoprawnym importem ustawień z poprzedniej wersji. Poza tym nadal na OSX zmiana niektórych ustawień (np. fontów) to jakaś makabra (błąd? utrudnia wyklikanie jakiejś opcji), a wbudowany słownik ma problem z obsługą polskich znaków (urywa sprawdzanie i oznaczanie wyrazów po pierwszym polskim znaku).

No a gdzie te promocje?

Producent co roku robi bardzo duże promocje (rekordowa zniżka 75% w zeszłym roku zablokowała serwery na wiele godzin!), gdyby trzymać się dotychczasowego schematu, to można by strzelać, że ew. promocje mogą się odbyć przy okazji Helloween czy też tzw, „black friday” czyli już niedługo.

16 komentarzy

Inne wpisy

Send this to a friend
webmastah.weekly
Cotygodniowa porcja linków ze świata WEBDEV BEZ spamu, TYLKO samo mięcho!
Zobacz poprzednie wydania. Dołącz do 2 tysięcy webdeveloperów!
HTML, CSS, JS, PHP, SQL, CLOUD, LINUX