fb pixel

HTML z palca? Jak zwierzęta? Tylko Emmet! [film]

|

Div, span, lista, lista, link, link. Mozolne pisanie HTMLa „z palca”. Znacie to? A gdyby można było automagicznie dużo szybciej? Poznajcie Emmeta.

Do pochylenia się nad tym tematem zainspirowała mnie niedawna sytuacja kiedy to miałem okazję zobaczyć pracę dwóch juniorów. Klepali sobie coś w szablonach mozolnie wpisując tag za tagiem, otwierając, zamykając, kopiując poszczególne elementy. Jakoś tak żal mi się ich zrobiło.

Nie mogłem tak patrzeć jak młodzież się męczy i zasugerowałem Emmeta, coś co wydawało mi się powszechnie używane. Oj, nic bardziej mylnego. Codziennie uczę się, że to co nam wydaje się oczywiste, już niekoniecznie takie oczywiste jest dla kogoś innego.

Juniorzy bardzo się podniecili, a ja zyskałem pomysł na nowy tekst, a w zasadzie na pierwszy film na „jutuba”. Zapraszam do subskrybowania, komentowania, udostępniania, a jednocześnie proszę o okres ochronny w hejtowaniu. Pierwszy film powstawał w strasznych bólach (ile wersji poleciało do kosza to nawet nie zliczę) i mam nadzieję, że z czasem, po kilkunastu filmach dojdę do jakiejś większej wprawy. Żeby to wyglądało dla Was lepiej i żebym ja nie musiał nad tym tak długo siedzieć.

Emmet w akcji

Dodaj na LinkedIn
Mirosław Okoński
Przede wszystkim admin, potem webdeveloper choć kiedyś było odwrotnie. Obecnie Full Stack Engineer, CTO i System Architect. Po godzinach fan dobrych seriali, których nigdy nie ma czasu obejrzeć. Kawożłop. Miłośnik piwa i Metaxy. W czasie pomiędzy kontuzjami biega.