HackSilesia już w ten weekend

0 comment

HackSilesia to 24 godzinny hackathon, czyli maraton programowania, w trakcie którego uczestnicy będą zespołowo projektować, kodować i prezentować aplikacje związane z projektami Medialabu Katowice lub wykorzystujące rozszerzoną rzeczywistość. Swoimi umiejętnościami mogą się wykazać przede wszystkim programiści i designerzy, ale również twórcy z innych dyscyplin, w szczególności związanych z miastem. HackSilesia jest szansą na nawiązanie ciekawych znajomości, zdobycie wiedzy oraz doświadczenia od znakomitych mentorów. Najlepsze projekty zrealizowane podczas HackSilesia zostaną nagrodzone. Współorganizatorem wydarzenia jest Hackerspace Silesia.

Poniżej przedstawione są koncepcje wypracowane przez Medialab Katowice, które mogą zostać rozwinięte w czasie hackathonu:

– System informujący o stanie powietrza w Katowicach (system smsowy, aplikacja na urządzenia mobilne i serwis internetowy), zbudowany na danych z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach.

– Serwis z mapami online, będący częścią wystawy o historii Katowic, prezentujący: (1) rozwój zabudowy miasta w różnych okresach historycznych, (2) zmiany w zabudowie miasta i funkcji poszczególnych obszarów w celu przedstawienia transformacji miasta przemysłowego.

– Aplikacja automatycznie agregująca historyczne zdjęcia, widokówki i inne materiały graficzne na temat Katowic i regionu, pochodzące z różnych, nie zawsze łatwo dostępnych źródeł, przede wszystkich serwisów społecznościowych, bibliotek cyfrowych, internetowych archiwów.

– Rozwój i dostosowanie do potrzeb użytkowników repozytorium danych na temat Katowic zbudowanego w systemie CKAN.

Więcej szczegółów na hacksilesia.pl

0 comment

Inne wpisy

Send this to a friend
webmastah.weekly
Cotygodniowa porcja linków ze świata WEBDEV BEZ spamu, TYLKO samo mięcho!
Zobacz poprzednie wydania. Dołącz do 2 tysięcy webdeveloperów!
HTML, CSS, JS, PHP, SQL, CLOUD, LINUX