Drupal Camp Wrocław 2014 – konferencja poświęcona niebieskiej kropli

0 comment

Już po raz trzeci zapraszamy do Wrocławia na konferencję Drupal Camp. Inicjatywa ta organizowana jest z myślą o polskiej społeczności zainteresowanej platformą Drupal zarówno programistów, jak i studentów czy przedsiębiorców. Głównym powodem konferencji jest rosnąca popularność CMS Drupal w Polsce, o czym świadczy fakt, że w minionym roku na rynku wydawniczym pojawiło się aż 6 książek poświęconych tylko obsłudze tego systemu zarządzania treścią, a na świecie istnieje już ponad milion stron opartych o platformę Drupal. Jednocześnie jest to czas i miejsce na wymianę doświadczeń i nawiązania ciekawych znajomości. Ponadto po konferencji przewidujemy spotkanie towarzyskie dla wszystkich uczestników w jednym z wrocławskich klubów.

Podczas trzydniowej konferencji we Wrocławiu znani prelegenci będą prowadzić wykłady i odpowiadać na pytania uczestników. Swoją obecność zapowiedziało już kliku cenionych specjalistów: Jeffrey McGuire (Acquia, Niemcy), Jakob Persson (Leancept, Szwecja), Rafał Enden (eeShore, Polska), Maciej Łukiański (Droptica, Polska), Sławek Szulczewski (Drupalomania, Polska), Grzegorz Bartman (Droptica, Polska) oraz Piotr Knapik (Schibsted Tech Polska, Polska). Lista prelegentów cały czas rośnie, dlatego do końca kwietna z pewnością zapowiemy jeszcze klika ciekawych nazwisk. Jednocześnie w dalszym ciągu istnieje możliwość zgłaszania swoich prelekcji.

Konferencja co rok przyciąga większą liczbę miłośników Drupala. Ostatnia zgromadziła ok. 150 uczestników, w tym kilkudziesięciu z różnych państw Europy. Zainteresowanie z roku na rok rośnie, więc podczas Drupal Camp 2014 przygotowujemy się na przyjęcie ponad 200 osób. Planowanych jest ok. 20 sesji, w tym część po angielsku.

W związku z rosnącym zainteresowaniem zarówno konferencją Drupal Camp Wrocław, jak i samą platformą Drupal, w tym roku rozszerzyliśmy zakres konferencji. Podczas tegorocznej edycji organizujemy dodatkowy dzień w całości przeznaczony na warsztaty. Podczas zajęć doświadczeni deweloperzy uczą jak posługiwać się Drupalem oraz jak konfigurować podstawowe moduły tak aby po zakończeniu kursu, można było stworzyć własną witrynę ze średnio zaawansowanymi funkcjonalnościami. Kurs odbędzie się 16 maja i potrwa około 5 godzin, a po jego ukończeniu możliwe jest uzyskanie potwierdzenia o odbyciu szkolenia w CMS Drupal.

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w Drupal Camp Wrocław 2014 zapraszamy do rejestracji. Udział w konferencji jest bezpłatny, a wszyscy zarejestrowani użytkownicy otrzymają gadżety i będą mieli możliwość wzięcia udziału w konkursach z nagrodami.

Konferencje organizuje Akademickie Stowarzyszenie Informatyczne i pasjonaci Drupala. Konferencja odbędzie się 16, 17 i 18 maja 2014 roku we Wrocławiu. Wstęp wolny.

Więcej informacji: www.drupalcampwroclaw.pl

0 comment

Inne wpisy

Send this to a friend
webmastah.weekly
Cotygodniowa porcja linków ze świata WEBDEV BEZ spamu, TYLKO samo mięcho!
Zobacz poprzednie wydania. Dołącz do 2 tysięcy webdeveloperów!
HTML5, CSS3, JS (React, Angular, Ember, Vue), PHP, SQL