Cloud Meeting 2014 już w czerwcu zawita do Krakowa

0 comment

Dlaczego warto wdrażać rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej? Jak w praktyce można ją wykorzystać w biznesie? Czy przetwarzane dane są odpowiednio zabezpieczone? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań będzie można znaleźć podczas kolejnej edycji spotkań Cloud Meeting, która odbędzie się już 3 czerwca w Krakowie.

Kierunek przyszłości

Cloud computing to obecnie jeden z najszybciej rozwijających się sektorów IT, który rewolucjonizuje całą branżę. Jest odpowiedzią na zapotrzebowanie współczesnego biznesu na szybką adaptację do zmian rynkowych, a ponadto umożliwia redukcję kosztów. Chmury obliczeniowe znoszą także bariery finansowe związane z dostępem do najnowszych rozwiązań technologicznych, które dotychczas osiągalne były jedynie dla dużych organizacji.

Jednak nie wszyscy korzystają z tej rewolucji, dlatego polska chmura obliczeniowa Oktawave we współpracy z organizacją Cloud Security Alliance przygotowała cykl spotkań edukacyjnych dla biznesu, w ramach których przedsiębiorcy mogą się dowiedzieć, jak zmienił się świat IT i jak mogą dostosować swoją firmę do nowej rzeczywistości.

„Chcemy, by nikogo nie ominęła zmiana, którą przynosi chmura. W pierwszej kolejności edukujemy więc firmy sektora IT – wdrożeniowe, integracyjne, software’owe czy resellerskie, tak by pokazać im nowe modele biznesowe, które za chwile zmienią stary porządek. Dla nich wszystkich jest właśnie Cloud Meeting” – mówi Dariusz Nawojczyk, CMO, Oktawave.

Dla kogo są warsztaty?

CloudMeeting skierowany jest do szerokiego grona osób zainteresowanych wykorzystaniem technologii chmury obliczeniowej. Są to przede wszystkim:

  • CIO, dyrektorzy, kierownicy, managerowie działów informatycznych, infrastruktury IT oraz technologii,
  • dyrektorzy, kierownicy finansowi oraz osoby związane z optymalizacją kosztów,
  • kierownicy i managerowie ds. zakupów,
  • dyrektorzy i managerowie ds. rozwoju biznesu,
  • kierownicy projektów,
  • szefowie bezpieczeństwa,
  • prezesi oraz doradcy zarządu.

Korzyści z uczestnictwa

Dzięki interaktywnej formie warsztatów i paneli dyskusyjnych uczestnicy zyskają precyzyjną wiedzę na temat chmury i sposobów jej wykorzystania w biznesie oraz znajdą praktyczne wskazówki, jak zwiększyć zyskowność firmy dzięki chmurze obliczeniowej.

Każde ze spotkań podzielone jest na część szkoleniową, case studies, interaktywne dyskusje oraz pytania.„Naszym celem jest przekazanie wiedzy i usunięcie wszelkich niejasności związanych z cloud computingiem w Polsce. Wierzymy, że sektor ten może się rozwijać szybciej i przynosić firmom realne korzyści, jeśli koncept chmury obliczeniowej stanie się klarowny i jednoznaczny dla wszystkich firm IT: ISV, software house’ów, integratorów, resellerów czy przedsiębiorstw zajmujących się infrastrukturą i administracją” – dodaje Dariusz Nawojczyk.

Kiedy i gdzie?

Najbliższe spotkanie odbędzie się już 3 czerwca 2014, w Krakowie. Miejscem spotkania będzie tym razem Hotel Galaxy przy ulicy Gęsiej 22A. Wszyscy zainteresowani mogą się zarejestrować na stronie cloudmeeting.pl. Organizatorem spotkania jest Oktawave Sp. z o.o. Patronem strategicznym jest Cloud Security Alliance.

0 comment

Inne wpisy

Send this to a friend
webmastah.weekly
Cotygodniowa porcja linków ze świata WEBDEV BEZ spamu, TYLKO samo mięcho!
Zobacz poprzednie wydania. Dołącz do 2 tysięcy webdeveloperów!
HTML, CSS, JS, PHP, SQL, CLOUD, LINUX