Central Open Data Hackathon 2014

0 comment

W dniach 15 – 16 marca 2014 na Stadionie Narodowym w Warszawie organizujemy Central Open Data Hackathon, wydarzenie, podczas którego programiści, działacze społeczni i designerzy z całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej pracujący w zespołach w krótkim czasie tworzą aplikacje obywatelskie. Organizatorami są Fundacja ePaństwo, Fundacja Wspólna Europa i Projekt Teplitsa Technologie dla Społeczeństwa, których celem jest promocja “kodowania”, “programowania” i “bycia deweloperem” jako nowoczesnych form aktywności społecznej.

Wydarzenie odbywa się w ramach serii hackathonów Koduj Dla Polski oraz międzynarodowej konferencji Personal Democracy Forum Central and Eastern Europe 2014.

Dlaczego warto wziąć udział w Hackathonie?

Chcemy zachęcić obywateli i organizacje pozarządowe do uczestniczenia w życiu publicznym a także do korzystania z otwartych danych. Dlatego celem Hackathaonu jest zaangażowanie młodych deweloperów, grafików, działaczy społecznych do stworzenia aplikacji dla nowoczesnych usług publicznych i zwiększenia zaangażowania w sprawach obywatelskich.

Uznajemy, że wiele problemów nie tylko w Polsce, ale w całym regionie są podobne: jakość usług świadczonych przez organy państwowe, przejrzystość polityki i zamówień publicznych, odpowiedzialność władzy, brak kapitału społecznego. Wierzymy, że współpracując z ludźmi z innych krajów można osiągnąć cel mierzony na większą sklalę, niż działając w ramach perspektywy jednego kraju.

Będzie to pierwszy Hackathon w Polsce, na który zostali zaproszeni web developerzy nie tylko z Polski, ale także i z innych krajów Unii Europejskiej i Europy Wschodniej.

Programiści i autorzy aplikacji będą mogli korzystać ze wsparcia ponad 30 mentorów z całego świata – osób zaangażowanych w propagowanie idei otwartych danych i technologii w służbie społeczeństwu.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej Hackathonu.

Wydarzenie odbywa się w ramach serii hackathonów Koduj Dla Polski oraz międzynarodowej konferencji Personal Democracy Forum Central and Eastern Europe 2014.

0 comment

Inne wpisy

Send this to a friend
webmastah.weekly
Cotygodniowa porcja linków ze świata WEBDEV BEZ spamu, TYLKO samo mięcho!
Zobacz poprzednie wydania. Dołącz do 2 tysięcy webdeveloperów!
HTML, CSS, JS, PHP, SQL, CLOUD, LINUX